
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 3.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Resistance | 75 Ω |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 35 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 28 ns |
| Turn-Off Delay Time | 28 ns |
| Operating Supply Current | 20 µA |
| -3db Bandwidth | 35 MHz |
| Propagation Delay | 7 ns |
| High Level Output Current | 25 mA |
| Low Level Output Current | 25 mA |
| Logic Function | Demultiplexer, Multiplexer |
| Number of Inputs | 8 |
| Supply Type | Single |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 20 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| On-State Resistance | 22 Ω |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 6 days ago) |
| On Resistance (RON) | 75 Ω |
| Logic Family | |
| Configuration | 1 x 8:1 |
Stock: 3908
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20690
Ext.Price$0.20690
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20690 | $0.20690 |
| 10 | $0.14192 | $1.41920 |
| 50 | $0.12413 | $6.20650 |
| 100 | $0.10857 | $10.85700 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.09147 | $91.47000 |
| 3000 | $0.08550 | $256.50000 |
| 5000 | $0.08199 | $409.95000 |
